Palety Epal, popularnie określane także jako “europalety” lub “palety euro” to palety o u standaryzowanym wymiarze 1200x800x145 mm. Palety euro ze względów prawnych mogą być produkowane wyłącznie w oparciu o licencję stowarzyszenia EPAL (European Pallet Association e.V.). Jesteśmy certyfikowanym producentem tego typu palet – posiadamy Licencję o nr PL-297. Europalety produkowane są przez nasz zakład od 2014 r. 

Palety Epal są paletami o konstrukcji czterowejściowej. Składają się z bloków połączonych deskami (na brzegach i w środku). Dzięki jednakowym wymiarom, palety Epal pasują do magazynów i hal różnych wielkości, a także do wszystkich rodzajów wózków widłowych. Nośność palet Epal wynosi max. 1,5 tony.

MSDW Tartak a inni produceni palet Epal

O naszej mocnej i ugruntowanej pozycji firmy wśród producentów palet EPAL, świadczy fakt, że w drugiej połowie 2016 r. osiągnęliśmy II poziom, tzw. samokontrolę, co pozwala nam samodzielnie oceniać jakość naszych produktów.

Cechy palet Epal

Palety EPAL są produktem markowym i podlegają ochronie przez Ustawę Prawo Własności Przemysłowej. Standard palet Epal zdefiniowany jest przez normę europejską EN 13698-1 oraz Regulamin Techniczny EPAL.

Palety EPAL posiadają następujące cechy charakterystyczne:

  • ściśle określone wymiary zewnętrzne oraz wymiary poszczególnych elementów,
  • oznaczenia alfanumeryczne na środkowym wsporniku wg. następującego wzoru: NNN-R-MM (numer licencji producenta – rok produkcji – miesiąc produkcji);
  • posiadają klamrę kontrolną na środkowym wsporniku (bezwzględnie dla palet nowych) lub gwóźdź certyfikujący (bezwzględnie dla palet naprawionych):
  • równe ścięcia wszystkich czterech narożników palety na całej jej wysokości.

Palety EPAL muszą obowiązkowo przejść termiczną obróbkę fitosanitarną, co potwierdza oznaczenie IPPC na środkowym wsporniku. Wilgotność nowych palet nie może przekraczać 22%. Palety po naprawie muszą nadal spełniać kryteria techniczne i jakościowe. Warto wiedzieć że kolor palety, będący skutkiem naturalnego procesu starzenia się drewna, nie wpływa ujemnie na jej właściwości.

Produkujemy różne rodzaje palet

Na zamówienie wykonujemy inne rodzaje palet. Nie ograniczamy się w wymiarach, jesteśmy w stanie sprostać nawet największym wymaganiom.