Właścicielem firmy MSDW Tartak jest Marcin Salamon. Na rynku działamy od 2005 r. Początkowo działalność prowadzona była w Skierniewicach. Obecnie siedziba firmy oraz zakład produkcyjny mieszczą się w Bełchowie – niewielkiej miejscowości położonej pomiędzy Skierniewicami a Łowiczem, na terenie województwa łódzkiego, w odległości zaledwie 2 km od węzła autostrady A2 oraz 30 km od węzła autostrady A1. Położenie w środku Polski, na skrzyżowaniu dużych szlaków komunikacyjnych pozwala na świadczenie usług dla firm w pobliżu dużych miasta jak: Warszawa czy Łódź.

Tartak Bełchów to duży zakład produkcyjny świadczący usługi na europejskim poziomie

Kilkanaście lat prowadzenia działalności to czas ciągłego rozwoju, unowocześniania i poszerzania produkcji, a także zdobywania doświadczeń. Obecnie nasz park maszynowy oraz zdobyte uprawnienia pozwalają nam na pochwalenie się następującymi autami.  

Suszarnia

Posiadamy suszarnię, która otrzymała certyfikat Instytutu Technologii Drewna w zakresie produkcji opakowań drewnianych z uwzględnieniem wymagań fitosanitarnych.

Recykling

Posiadamy zezwolenie Starosty Łowickiego na recykling palet i opakowań z drewna, co pozwala nam na odbieranie od firm zużytych opakowań drewnianych i palet, a następnie ich naprawę lub przerób. 

Transport ciężarowy

Dzięki własnemu taborowi zapewniamy szybkie dostawy, wykonywane w terminie do 12h.

Magazyn komplementacyjny

Wdrożyliśmy wewnętrzny system zarządzania oparty na bazie magazynu komplementacyjnego, co oznacza, że dla firm z którymi współpracujemy stale, jesteśmy w stanie skrócić czas realizacji zamówienia do 3h.

Certyfikaty i uprawnienia

Do prowadzonej przez nas działalności posiadamy wszelkie wymagane certyfikaty i uprawnienia.

Licencja European Pallet Association na produkcję palet Epal 800 x 1200 mm (z 2015 r.)

Świadectwo IPPC Instytutu Technologii Drewna (2018) w sprawie spełnienia wymogów fitosanitarnych (z 2009 r.)

Certyfikat systemu zarządzania (2020 r.) 

MSDW Tartak członkiem Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego

16 maja 2018 r. zostaliśmy przyjęci w poczet członków Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego.

Polska-Izba-Gospodarcza-Przemysłu-Drzewnego-logo